Tryptyki - obrazy na płótnie 

Obrazy drukowane na płótnie tryptyki wykonane w trzech częściach pasujących do siebie tematem lub wzorem. Nowoczesna forma dekoracyjna ściany obrazu tryptyk stylistycznie wpisuje się do tradycji zdobienia ścian, której prekursorem jest słynny tryptyk Klimta. Zwróć uwagę, że tryptyki są lżejsze wizualnie od obrazów jednoczęściowych oraz zapewniaj...

Obrazy drukowane na płótnie tryptyki wykonane w trzech częściach pasujących do siebie tematem lub wzorem. Nowoczesna forma dekoracyjna ściany obrazu tryptyk stylistycznie wpisuje się do tradycji zdobienia ścian, której prekursorem jest słynny tryptyk Klimta. Zwróć uwagę, że tryptyki są lżejsze wizualnie od obrazów jednoczęściowych oraz zapewniają większe możliwości rozmieszczenia na dekorowanej ścianie.

More
Są 44 obrazy
na stronę

Tryptyki pasują do każdego wnętrza - obrazy w ułożeniu trzech pasujących do siebie obrazów są lżejsze stylistycznie od jednoczęściowych dekoracji. Można je dowolnie wieszać na ścianie tworząc unikalne kompozycje zdobnicze. Tryptyki drukowane na płótnie ze zdjęć lub grafik na pewno staną się Twoją ulubioną ozdobą ściany w salonie lub sypialni. Sprawdź galerię i zamów swój obraz telefonicznie.

Dlaczego tryptyki są modne

Czasami jeden obraz to za mało. Potrzebujesz większej ozdoby, ale w takiej formie, aby nie przytłoczyła ściany. Właśnie dla Ciebie są nasze tryptyki. Wydrukowane na naturalnym włoskim płótnie i naciągnięte na krosna malarskie pomimo dużych rozmiarów zachowują lekkość stylistyczną. Czy wiesz, że tryptyki wykorzystywane były w zdobieniu wnętrz od dawna. Sztuka sakralna doceniała ten rodzaj dekoracji głównie dla możliwości wzmocnienia przekazu ze środkowego - głównego obrazu. Zwróć uwagę, że tryptyki w naszym sklepie nadal wykorzystują tą złotą zasadę. Motywy na bocznych “satelitach” - obrazach po bokach, uzupełniają główny temat zdobniczy. Najwyraźniej zobaczysz ten układ przy tryptykach o temacie zmysłowych kwiatów, wąskich uliczek oraz abstrakcjach.

Warto dekorować ściany obrazami trzy elementowymi - tryptykami

Zwłaszcza przy dużych formach dekoracyjnych podział obrazu na części tryptyku jest zalecany stylistycznie. Duża przestrzeń podzielona na mniejsze obrazy budzi ciekawość - angażuje nasze zmysły do łączenia i szukania związku tematycznego. Wydrukowany na płótnie tryptyk jest intrygujący. Nawet najprostszy wzór nagle zyskuje uwag. Tryptyki mają w sobie duży potencjał zdobniczy. Najczęściej jeden zwarty motyw podzielony jest na kilka części tryptyku z zachowaniem przenikania wzoru między obrazami. Rzadziej stosuje się trzy różne zdjęcia nadrukowane na płótnie i ułożone przy sobie w kompozycję specyficznego tryptyku z kolażem (nie mylić z kolarstwem). Często zadawane pytanie o podział na tryptyk obrazu pojedynczego wskazuje, że nie każde zdjęcie można wydrukować na płótnie. Technicznie jest to możliwe, ale nie każda grafika będzie w tym układzie wyglądała korzystnie. Okazuje się, że zasada złotych proporcji może przeszkadzać w projektowaniu drukowanego na płótnie tryptyku. Linie złotego podziału wypadają właśnie w miejscu cięcia na trzy części. W takim przypadku staramy się przy idealnie skadrowanych zdjęciach przesunąć odrobinę kadr w lewo lub prawo.

Jakie wnętrze zyska na dekoracyjności dzięki obrazowi w formie tryptyku

Drukowane na płótnie obrazy w tryptyku stosowane są przede wszystkim na dużych ścianach. Możesz uznać, że to odpowiedź wymijająca, ale tak właśnie jest. Duża ściana wymaga dużego obrazu niezależnie od tego, czy jest w kuchni, salonie, sypialni, przedpokoju. Tryptyk wygląda najlepiej wygląda w dużych rozmiarach co już wcześniej dowiedzieliśmy. Powyżej 120 cm wygląda najlepiej i uwydatnia zalety kompozycji. Można raczej mówić o temacie obrazu w tryptyku pasującym do dekorowanego wnętrza. Większość motywów dekoracyjnych można stosować uniwersalnie w każdym wnętrzu, ale są takie, które przypisane są przez odbiór emocjonalny lub zawartość do konkretnych wnętrz. Tryptyk na ścianę w kuchni będzie ściśle powiązany z potrawami, trawą ozdobioną perlistymi kroplami rosy, owocami. Salon i sypialnia tematycznie się równoważą i poza charakterystycznymi dekoracjami kuchennymi będą do nich pasowały wszystkie pozostałe obrazy drukowane na płótnie w układzie tryptyku.